Léčba deprese

Antidepresiva na bázi třezalky.

Léčba deprese je zdlouhavá a náročná věc, ale co je třeba zdůraznit je, že funguje. Hlavní je si přiznat, že máme problém. Není se za co stydět, deprese je nemoc jako každá jiná, akorát není na první pohled pro ostatní vidět.Mezi hlavní věci které nám pomohou se obtíží zbavit patří:


Psychoterapie

PsychoterapiePsychoterapie je soubor léčebných metod a postupů s jejichž pomocí se snaží psycholog ulehčit našemu trápení. Nefunguje to tak, že by vzal pušku a střelil nás mezi oči ;) ale naopak rozebere náš problém ze správného konce. Upřímně já jsem byl vždycky k jakýmkoliv duševním terapeutům skeptický, ale přesvědčil jsem se o opaku. Pokud máte to štěstí, že se léčite u dobrého psychologa, může vám opravdu pomoci.


Pokud máte ale pocit, že vám váš doktor nesedí jako člověk, nebo je vám pobyt s ním v jedné místnosti nepříjemný, raději odejděte a zkuste se podívat po novém lékaři. Nemůžete se svěřovat člověku, pokud mu nevěříte a u lékařů to platí dvojnásob. To se týče soukromých terapeutů, ty vám zpravidla věnují větší péči a bývají více vstřícní, ale není to pravidlem. Mnoho lidí vyzkouší spoustu psychologů či psychiatrů, než najdou toho pravého, je to do jisté míry jako hledání životního partnera, akorát zde je výběr hodnocen především měřitelnými schopnosti a lidskostí.

Psychoterapie není jen pouhé žvatlání o problému. Je to především situace, kdy můžete někomu říci co vás skutečně trápí bez toho, aniž by jste byly označováni za blázna. Proto se často doporučuje, nesvěřovat se s tím, že máte depresi, hned každému na potkání. Psycholog ví o čem mluvíte, pozná kde je problém a ví jak na něj. Často ani nejsou potřeba léky, ale spousta lidí je ráda zobá, protože je to řešení, které funguje hned a člověk nepotřebuje pracovat sám se sebou. Je to rychlé a snadné řešení, ovšem já osobně mám raději práci s myslí. Kdy samy trénujete vaše vědomí a odolňujete se proti nepříznivým vlivům okolí.Antidepresiva

AntidepresivaAntidepresiva jsou léky, které nám mohou pomoci zmírnit projevy deprese, nebo se jí s jejich pomocí můžeme úplně zbavit. Antidepresiva jsou léky na předpis, nemůžete si je tedy běžně koupit v lékarně, ale musí vám být předepsány vaším terapeutem. Tyto léky se nesmí užívat nárazově. Musí se inexpensive glasses online brát pravidelně a dlouhodobě, teprve potom se mohou projevit žádoucí účinky. Jsou různé druhy antidepresiv, po některých je člověk ospalý, po jiných zas hyperaktivní. Záleží na předepsané dávce a typu léku. Mezi nejznámější antidepresiva patří Zoloft, Xanax, Prozac, a Cipralex. Antidepresiva se také dělí na různé skupiny (SSRI, NRI, SNRI, MAOI a Tricyklická antidepresiva). U nás se nejčastěji používají léky skupiny SSRI, což jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, což zjednodušeně řečeno znamená, že nám do těla pumpují více serotoninu. Serotonin je „hormon dobré nálady“, díky němu se lehce řečeno cítíme dobře.


Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.